Nieuws – Belgische immobiliën in 2011: meer, sneller en duurder verkopen

2/02/2012 – Immovlan.be

In België kent de immobiliënmarkt geen crisis. Volgens de cijfers van het netwerk van immobiliënmakelaars ERA zijn de prijzen van appartementen met 2 slaapkamers en huizen met 3 slaapkamers met 6% gestegen in 2011. Er werden ook veel meer eigendommen verkocht dan in 2010 en het gebeurde ook sneller.

Investeren in immobiliën is duurder

ERA heeft een netwerk van 120 kantoren in België. Door de cijfers van zijn kantoren te analyseren kan ERA ons wijzen op de stijgende tendensen; een huis of een appartement kopen was duurder in 2011 dan in 2010. Vandaag de dag kost een huis met 3 slaapkamers gemiddeld 220.000 euro (+5%); terwijl een appartement met 2 slaapkamers gemiddeld 177.000 euro kost (+7%).

 

De Belg heeft nog steeds een baksteen in de maag

Van dichterbij bekeken merkt ERA ook op dat de huizen en appartementen sneller een nieuwe eigenaar vonden in 2011; 91 dagen voor een huis, tegen 102 dagen voor een appartement. Met aanzienlijke regionele verschillen, ofwel gemiddeld 20 dagen meer voor een huis in Wallonië dan voor een huis in Vlaanderen. Een ander interessant element: een verkoper zal 13% van de vraagprijs afdoen als hij er tussen de 120 en 200 dagen over doet om een koper te vinden, tegenover slechts 4% als het goed op minder dan 60 dagen verkocht wordt.

Als laatste kondigt ERA op haar site nog aan dat zij 5326 eigendommen verkocht heeft in 2011 tegenover 5053 in 2010, ofwel een stijging van 5%.

Bron: http://trends.levif.be/

Beeld: ZJ (Flickr)


Terug naar het nieuwsoverzicht